Rejestracja do specjalistów: 56 623 56 05  |  Rejestracja POZ: 56 623 56 07

NOWOŚĆ – BIOPSJA GRUBOIGŁOWA!

Z radością informujemy, że od 5 listopada rozszerzamy w naszej Przychodni diagnostykę o nowe badanie – biopsję gruboigłową piersi. W odróżnieniu od biopsji cienkoigłowej jest to badanie wysoce dokładne i precyzyjne, często stanowi kolejny etap diagnostyki zaraz po wykonaniu biopsji cienkoigłowej. Wykonywać je będzie doświadczona specjalistka z zakresu diagnostyki piersi – dr Wiesława Paszek.

 

 

NA CZYM POLEGA BADANIE?

 

Na wizytę należy zgłosić się z wykonanym wcześniej wynikiem badania USG. Badanie USG nie powinno być starsze niż 2 miesiące.

Kobiety ciężarne powinny być diagnozowane w warunkach szpitalnych.

Badanie jest wykonywane u pacjenta leżącego na plecach lub lekko obróconego do biopsji pod kontrolą USG. Skórę odkaża się Octeniseptem w miejscu, z którego ma być wykonana biopsja.  W kolejnym kroku zmiana jest dokładnie lokalizowana za pomocą głowicy USG. Podawane jest znieczulenie. Następnie lekarz nacina skórę w okolicy umiejscowienia zmiany za pomocą skalpela i wprowadza igłę o szerokości ok. 1,5-3 mm w miejsce docelowe. Badanie polega na tym, że igła pobiera kawałek tkanki ze zmiany. Po pobraniu materiał przenosi się do pojemnika roztworem formaliny. Miejsce po biopsji obmywa się, dezynfekuje i zakłada opatrunek. Całe badanie trwa ok 30 minut. Zabezpieczony materiał wysyła się do oceny histopatologicznej, która trwa około 10 dni roboczych. Spodziewanymi następstwami biopsji gruboigłowej jest ranka po nacięciu, ból i zaczerwienienie w miejscu pobrania, a także niewielki krwiak, który znika w ciągu kilku tygodni od dnia badania. 

 

Koszt biopsji 1 zmiany – 500 zł.

REJESTRACJA MOŻLIWA JEST POD NR TELEFONU: 56 623 56 05 ORAZ ONLINE: https://lekarzebezkolejki.pl/placowka/PSPLNowaknowak .

Zapraszamy!