N&N
O nas Przychodnia Lekarze Kontakt Linki Linki Certyfikaty

Cyfrowa pracownia RTG

 

ul. Koniuchy 15/5, 87-100 Toruń
tel.: 56 6623700
Czynna:
Pon-Pt 08.30 - 16.00

Pracownia rentgenowska

Pod pojęciem radiologii cyfrowej kryją się techniki w których obraz jest uwidoczniony za pomocą systemu cyfrowego na monitorze komputera a nie na kliszy rentgenowskiej.

Obraz uzyskany w komputerze może być przedstawiony za pomocą wielu programów co pozwala na jego dokładną analizę i uzyskanie zdjęć wysokiej jakości. Obraz ze zdjęcia cyfrowego zawsze ma taką samą dobrą jakość. Odwrotnie jak w radiologii klasycznej, gdzie jakość zdjęcia na kliszy zależy od wielu czynników takich jak: temperatura, zużycie odczynników, naświetlenia w ciemni.

Radiografia cyfrowa pozwala na znaczne zmniejszenie stosowanych dawek promieniowania jonizującego w celu uzyskania wartościowych obrazów. Radiografia cyfrowa jest ekologiczna, ponieważ nie wymaga chemii do wywołania zdjęcia. Technika cyfrowa pozwala lekarzowi przetwarzać obraz w celu uzyskania maksimum informacji z jednej projekcji.

Do przechowywania danych służą nośniki takie jak: płyty CD, DVD lub pamięć zewnętrzna. Pacjent otrzymuje zdjęcie na płycie CD. W razie potrzeby obraz może być wydrukowany na kliszy.

W naszej pracowni badania są wykonywane w godzinach 08.30 - 16.00 od poniedziałku do piątku. Obok pracowni znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe oraz istnieje zjazd dla wózków inwalidzkich.

Na badanie specjalistyczne wymagane jest skierowanie od lekarza. W przypadku prostych badań jak rtg płuc, badanie po urazach kości/stawów, można uzyskać skierowanie na miejscu w pracowni - co pozwala skrócić czas dostępu do leczenia i oszczędzić pieniądze na wizytę - tylko po skierowanie.

Stosujemy proste zasady odpłatności w przypadku badań prywatnych :

  1. Koszt 1 projekcji - 20 zł
  2. Całkowity koszt opisu specjalisty radiologa - 10 zł

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

 
 
Karta Praw Pacjenta
> pobierz
Nie możesz się dodzwonić?
Zostaw numer - oddzwonimy:
> formularz kontaktu telefonicznego
mediraty
© 1998-2009 Prywatna Specjalistyczna Przychodnia Lekarska Nowak-Nowak Sp. z o.o.
Polecamy: Syskonf - System obsługi konferencji medycznych