Nowak & Nowak

Wyjdź z kolejki - rozważ prywatny zabieg - PO WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT OPERACJI ZAĆMY ZAPRASZAMY TU

Badania RTG

 

Cyfrowa Pracownia RTG działa od 2012 roku.  Mieści się w Toruniu, przy ul. Koniuchy 15/5 (Zobacz jak dojechać). Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 16.00.  W dni ustawowo wolne od pracy Pracownia RTG jest nieczynna. Kontakt:  tel. kom. 665 401 415

Cyfrowa Pracownia RTG

Wyposażona jest w  wysokiej jakości sprzęt rentgenowski, zapewniający pełną ochronę radiologiczną.
Pod pojęciem radiologii cyfrowej kryją się techniki, w których obraz jest uwidoczniony za pomocą systemu cyfrowego na monitorze komputera, a nie na kliszy rentgenowskiej.

Obraz uzyskany w komputerze może być przedstawiony za pomocą wielu programów, co pozwala na jego dokładną analizę i uzyskanie zdjęć wysokiej jakości. Obraz ze zdjęcia cyfrowego zawsze ma taką samą dobrą jakość. Odwrotnie jak w radiologii klasycznej, gdzie jakość zdjęcia na kliszy zależy od wielu czynników takich jak: temperatura, zużycie odczynników, naświetlenia w ciemni.
Co ważne, radiografia cyfrowa pozwala na znaczne zmniejszenie stosowanych dawek promieniowania jonizującego, w celu uzyskania wartościowych obrazów. Radiografia cyfrowa jest ekologiczna, ponieważ nie wymaga chemii do wywołania zdjęcia. Technika cyfrowa pozwala lekarzowi przetwarzać obraz w celu uzyskania maksimum informacji z jednej projekcji.
Do przechowywania danych służą nośniki takie jak: płyty CD, DVD lub pamięć zewnętrzna. Pacjent otrzymuje zdjęcie na płycie CD.

WAŻNE

Do następujących zdjęć RTG pacjent musi się przygotować:

  • rtg kręgosłupa odcinka lędźwiowo-krzyżowego
  • rtg stawów krzyżowo-biodrowych
  • rtg jamy brzusznej

Ocena elementów kostnych może być utrudniona ze względu na dużą ilość gazów w przewodzie pokarmowym.

W związku z tym należy:

  • w przeddzień badania zastosować Espumisan (zgodnie z zaleceniami zawartymi w treści ulotki dołączonej do opakowania preparatu)
  • na badanie zgłosić się na czczo i po wypróżnieniu

W stanach nagłych, przy podejrzeniu ostrych chorób w obrębie jamy brzusznej zdjęcia wykonuje się bez przygotowania.

Pozostałe badania RTG nie wymagają specjalnego przygotowania.

Wyniki badań można odbierać w Pracowni RTG osobiście, za okazaniem dowodu tożsamości lub może tego dokonać osoba pisemnie upoważniona.
Druk upoważnienia dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Istnieje możliwość podpisania umowy na wykonywanie usług zdrowotnych w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej. 

Prywatne Gabinety Lekarskie, Przychodnie POZ, AOS, a także inne Placówki serdecznie zapraszamy do współpracy. W tym celu prosimy pobrać i uzupełnić wniosek.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji  (info@przychodnia.torun.pl).

Logowanie